Více o matracích

Matrace líná pěna
Viscoelastická neboli líná pěna je díky ojedinělému složení materiálu jedna z nejkvalitnějších matrací na českém trhu. Účinně a pružně mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě. Při kontaktu s lidským tělem se matrace přesně přizpůsobí Vašemu tělu. Tyto vlastnosti během noci také zabraňují častému převracení a napomáhají tak větší stabilitě a klidnějšímu spánku.

Studená pěna
Matrace ze studené pěny jsou vyráběny bez použití formaldehydů a dalších chemických látek. Proto se také označují vysokou elastickou, prodyšností a otevřenou strukturou. Díky těmto vlastnostem poskytují tělu při spánku absolutní komfort a pohodlí. Matrace ze studené pěny se pružně přizpůsobí každému pohybu. Díky volbě této matrace budete Váš spánek ještě kvalitnější, než dosud.

Latex
Díky unikátnímu zpracování těchto matrací kopírují Vaší stavbu těla, mají otevřenou buněčnou strukturu, díky které jsou vysoce prodyšné. Mají v sobě antibakteriální složku, která zabraňuje plísním, škůdcům a dalším mikroorganismům. Latexové matrace jsou cenově velmi atraktivní a zaručují dlouholetou životnost.

PUR a pojená pěna
PUR pěna neboli polyuretan se používá již řadu let k výrobě matrací. Vyrábí se v různých tuhostech, barvách a sílách. Tak je možné vyrobit matraci podle představ zákazníka. Kromě klasické polyuretanové pěny je známá také pojená polyuretanová drť. Tento materiál se používá k vyztužení jader sendvičových matrací. Pojená polyuretanová drť má vyšší hustotu a tuhost než klasická polyuretanová pěna, její předností je tvarová stálost a pružnost, a proto je vhodná i pro polohovací rošty. Tato pěna rovněž velmi dobře poslouží jako akustická a tepelná izolace.

Antibakteriální pěna
Máte extrémně citlivou pokožku, či jiné zdravotní potíže? Matrace z antibakteriální pěny předčí Vaše požadavky - poskytuje účinnou a především trvalou ochranu proti vyskytujícím se škůdcům, jako jsou bakterie, kvasinky, roztoče, či plísně. Během spánku tvoří tělo pro tyto škůdce živnou půdu díky vylučování potu a částic odumřelé kůže. Pro tyto škůdce díky vylučování potu a částic odumřelé kůže. Tyto matrace jsou ideální volbou pro zákazníky s kožními problémy, alergiky, či astmatiky.

Všechny matrace pro Vás máme v mnoha rozměrech, aby si každý mohl vybrat podle své libosti. K matraci si můžete vybrat z kvalitních potahů, které tu máme pro Vás připravené. Vybírejte ze široké nabídky a dopřejte si tak kvalitní spánek.

 

Standardni pěny (PUR pěny) jsou vyráběny zpěňováním vysoce kvalitních surovin a materiálů, bezpečných pro ozonovou vrstvu.

Vzhledem k jejich dostatečné hustotě, tvrdosti a dalším parametrům, jsou tyto pěny ideální jako materiál pro výrobu čalouněného nábytku a matrací.Vyrabí se v různých hustotách,barvách a sílách.

Pěny o hustotě 16 až 22 kg/m3 doporučujeme používat pro opěrky paží, zad a hlavy, plniva a také jako doplňkový materiál, pěny o hustotě 23 až 25 kg/m3 jsou vhodné pro opěrky zad a pěny o hustotě 25 až 50 kg/m3 pro matrace a sedadla.

S přihlédnutím k výrobní technologii, ergonomii a pohodlí konečných spotřebitelů je doporučeno, aby bylo každé čalounění tvořeno několika prvky s různými mechanickými vlastnostmi. Použitím několika vrstev pěn s různou hustotou, přičemž jsou lehčí pěny umístěny na povrchu, se rovněž zvyšuje pohodlí při užívání matrací.

Studené pěny (typ HR) se vyznačují vysokou pružností a ohebností. Tyto pěny jsou vyráběny podobnou technologií jako klasické pěny, navíc s použitím vysoce kvalitních materiálů a dalších aditiv a katalyzátorů, než jak je tomu v případě klasických pěn.

 

Vysoce pružná HR pěna je buněčný materiál s hladkou texturou nepravidelné struktury. Vysoká flexibilita těchto pěn umožňuje dynamicky reagovat na váhové zatížení, což zajišťuje vynikající pohodlí. HR pěny mají výbornou prodyšnost, jsou odolné proti natažení a i po intenzivním mačkání získávají rychle zpět svůj původní tvar.Díky těmto vlastnostem poskytují tělu při spánku absolutní komfort a pohodlí.

Tyto pěny se používají k výrobě sedákových a opěrákových částí luxusních nábytkových sedacích souprav a k výrobě kvalitních matrací.

Doporučujeme kombinovat HR pěny s klasickou pěnou a viscoelastickou pěnou.

 

Viscoelastická pěna často označována jako “paměťová pěna” nebo “líná pěna”. Její hlavní funkcí bylo neutralizovat negativní vlivy dlouhodobého sezení a ležení v omezeném prostoru a také absorpce energie vzniklé při startu a přistání.

Základním charakteristickým rysem VISCOR pěny je její nízká elasticita, což vede označení této pěny jako „líná“. Pokud stlačíme pěnu např. rukou, vzniklý otisk po určité době postupně vymizí. To je důkazem její citlivosti na tělesnou hmotnost a teplotu. Tímto způsobem se VISCOR pěna dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla. Kromě toho také snižuje tlak na celý povrch těla, čímž poskytuje úlevu zádům, krku, pažím i nohám a umožňuje tak zdravý a pohodlný odpočinek. Všechny tyto vlastnosti vám zaručí velice kvalitní a spánkový komfort.

VISCOR pěna je ideálním řešením pro matrace, polštáře i opěrky hlavy, a to jak v nábytkářském průmyslu, tak i pro zdravotnická zařízení a přístroje. Je dobré ji použít na výrobu matrací, které slouží jako prevence proti vzniku proleženin.

 

Rekonstituovaná pěna (RE-pojená pěna) je vyráběna pojením drcených kousků klasické pěny. S cílem zajistit odpovídající parametry pro její použití.

Vzhledem ke své hustotě a tvrdosti je vhodná pro výrobu všech druhů čalouněného nábytku a matrací. Její předností je tvarová stálost a pružnost.

Stejně tak jako u klasických pěn, doporučujeme vybírat rebond pěnu podle její hustoty.  U sedadel, matrací a prvků opěrek zad doporučujeme hustotu pěny 70 až 140 kg/m³ K výrobě speciálních sedadel doporučujeme kombinovat pěnu typu R s pěnou klasickou. Taková kombinace činí sedadla pružnějšími, pohodlnějšími a odolnějšími vůči únavě materiálu během dlouhodobého používání.  Prvek vytvořený z této pěny s vložkou z klasické pěny vykazuje parametry podobné jako u kombinace standardní pěny s pružinami.